Mak łowić

Tesco TN

Pewnego dnia, nie tak dawno temu, szedłem sobie kulturalnie ulicą – a właściwie szedłem jeszcze bardziej kulturalnie, bo chodnikiem – gdy nagle mój wzrok złowił Makłowicz. Makłowicz Robert, sympatyczny kucharz rodem z telewizji, zerkał na mnie z billboardu oczyma wielkości podeszwy mojego buta i inspirował.

Inspirował do zadawania sobie ciekawych pytań – na przykład takich: czy plecy mogą się wybrzuszyć? Czy można się żołądkować przez dwunastnicę? Albo głowić się nad odbytem?

Odpowiedź na te wszystkie pytania brzmi zapewne „tak”, bo z reklamy Tesco, z której to właśnie spoglądał na mnie pan Robert, dowiedziałem się, że można ręczyć twarzą.

tesco_recze_twarza

Żeby ręczyć twarzą, trzeba mieć twarz zręczną.

Do tej pory co prawda myślałem, że „ręczyć” ma jakiś związek z niemiłym zwyczajem odcinania komuś ręki, jeśli ów ktoś sprzeciwił się siódmemu przykazaniu. W takim wypadku – jak przypuszczałem – „ręczyć za kogoś” znaczyłoby tyle co ręczyć za kogoś… tym… no… po prostu ręką. Ale najwyraźniej jestem anatomicznie zacofany i ręczyć można także twarzą.

Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko poczekać na reklamę Tesco z jakimś znanym piłkarzem. Może dowiemy się wtedy, czy można ręczyć także nogą?