Minęła 19:30, zapraszamy na Wiadomości TVP

Wiadomości TVP już raz na Maltretingu gościły – jakiś rok temu. Wtedy potraktowałem je z perspektywy naukowej: zebrałem materiał badawczy, posegregowałem go, przeanalizo… Może nie przesadzajmy, właściwie analiza i wyciąganie wniosków okazały się zupełnie zbędne, materiał mówił sam za siebie. Niemniej jednak próba była zdecydowanie naukowa. Dzisiaj z kolei…

Cóż, ujmę to tak: myślę, że Jacek Kurski, jako zagorzały miłośnik twórczości Jacka Kaczmarskiego i Zenka Martyniuka, powinien mój tegoroczny zryw docenić. Nie, żeby od razu polubić – ale docenić. Jako kolega po fachu. Czy też właściwie jako kolega po amatorze.

W każdym razie rok temu był długi tekst, w tym roku będzie krótka – dobrze się domyślacie – piosenka.

Zanim jednak odtworzycie filmik, Wam jestem winien ostrzeżenie, a kilku osobom podziękowania.

Ostrzeżenie: co się usłyszy, tego się już nie odsłyszy. Gdyby ktoś mnie spytał o ulubionego wokalistę, to bez wahania wskazałbym na Axla Rose’a, ale jeśli chodzi o bezpośrednie inspiracje wokalne, to musiałbym wymienić Artura Andrusa i Krzysztofa Daukszewicza. Oni potrafią mniej więcej tyle, co ja, a jakoś im to nie przeszkadza.

I to imnieprzeszkadzanie jest właśnie tak inspirujące.

Podziękowania z kolei należą się:

Wreszcie, specjalne podziękowania należą się anonimowym „paskowym” z Wiadomości TVP: to oni napisali mi pół tekstu. Odezwijcie się do mnie, podzielimy się tantiemami!

A teraz gramy.

PS. Wesołych Piosenek o Smutnych Sprawach, Nagranych Ciemną Nocą w Kiblu będzie więcej. I będą zahaczać o tematy, które pojawiają się na Maltretingu – tylko będą zahaczać nieco inaczej. Jeśli więc nie wykończył Was mój bez-wokal, to:

Kto wie, może nawet przed następną piosenką wezmę sobie kilka lekcji śpiewu? Pomóc to pewnie nie pomoże, ale nie zaszkodzi!