Bombka biologiczna

Kiedy producent leków życzy swoim klientom zdrowia, można zastanawiać się, czy na pewno jest zupełnie szczery. W końcu to tak, jakby mechanik z głębi serca życzył komuś, żeby nigdy nie musiał do niego przyjeżdżać. Albo – to nawet bardziej adekwatny przykład w przypadku leków, o których jest dzisiejszy wpis – hydraulik życzył komuś, aby mu z rury nigdy nie ciekło.

Taaa, zapewne już się domyślacie. Dzisiaj zajrzymy na złowieszcze terytoria Ad rectum.

Na szczęście zajrzymy tam na krótko i nie zabrniemy zbyt, jakby to powiedzieć, zbyt głęboko.

Zatem streszczajmy się. Dzisiaj podczas wizyty w aptece zobaczyłem taką oto, nieco przeterminowaną, dekorację:

stoperan_choinka

Przesrane takie Święta...

Dylemat wspomnianego na wstępnie hydraulika objawia się tu z całą mocą. USP Zdrowie, firma farmaceutyczna, nawet nie stara się ukrywać, że życzenia „lekkostrawnych świąt” są jedynie pustą formułką. W rzeczywistości firma życzy nam jak najgorzej. W przeciwnym wypadku nie podłożyłaby przecież pod choinkę całej baterii leków na wszelkie możliwe przypadłości żołądkowe, prawda?

Właśnie, wszelkie możliwe… Ciekawe, że pod farmaceutyczną choinką znalazły się preparaty o dokładnie przeciwstawnym działaniu: zwalczający biegunkę Stoperan i przeciwzaparciowa Xenna.

To chyba na wypadek, gdyby ktoś się nie mógł zdecydować, czego chce. To chyba rzadki (tfu!) przypadek, ale najwyraźniej możliwy.