Paranoid Android

paranoid_androidGoogle zapowiedział niedawno kolejną wersję Androida, co niechybnie doprowadzi do podziału użytkowników telefonów z tym systemem na tych, którzy doczekają się aktualizacji do nowej wersji oraz tych, którzy będą patrzyli na nich z zazdrością. Lub – ewentualnie – na tych, którzy doczekają się aktualizacji do nowej wersji oraz tych, na których ci, którzy doczekali się aktualizacji, będą patrzyli z zazdrością.

No właśnie. Zastanawialiście się może kiedyś, po co są aktualizacje sytemu i oprogramowania w telefonach? Jeśli myślicie, że po to, żebyście jak najpełniej mogli wykorzystać swoje tele-zabawki, to macie rację – do czasu.

Czytaj dalej

Zostałem koneserem w(z)ornictwa

sony_want_to_make_believeTesty konsumenckie mogą pochwalić się wyjątkowo bogatą i długą historią na maltreting.pl i… Co? Mówicie, że „długa i bogata historia” to nadużycie? Że testy pojawiły się raptem raptem dwa?

No dobrze, w takim razie wprowadźmy drobne korekty: testy konsumenckie nie miały jak dotychczas szczęścia do Maltretingu. Albo Maltreting nie miał szczęścia do testów konsumenckich. Albo – co najbardziej prawdopodobne – szczęścia do testów konsumenckich na Maltretingu nie mieli producenci, bo jako że testów tych nie było prawie wcale, to ominęła ich niewątpliwa przyjemność poczytania o sobie artykułów tak przyjaznego im autora.

Dzisiaj postaram się nieco nadrobić zaległości. Liczba testów konsumenckich opublikowanych na Maltretingu odnotowuje niniejszym imponujący wręcz wzrost: aż o 50%.

Czytaj dalej

Kto pyta, nie błądzi. Chyba.

gpn_menu_maps_256x256-192x192Powrót z niedawnego wypadu na narty dostarczył kolejnych dowodów na słuszność mojej spiskowej teorii związanej z Mapami Nokia.

Mapy Nokia to aplikacja do nawigacji GPS przeznaczona dla telefonów fińskiego koncernu. Jego przedstawicieli z pewnością ucieszy fakt, że mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że Mapy Nokia są zdecydowanie warte swojej ceny. Warto tu może przypomnieć, że Mapy Nokia to aplikacja całkowicie darmowa.

Czytaj dalej