BOŚ mówi prawdę, całą praw… zostańmy może przy prawdzie

Kojarzycie tę reklamę BOŚ Banku z pseudo-wiadomościami w pseudo-studiem telewizyjnym z kontem (albo pseudo-wyjątkowym) 8%? Na pewno kojarzycie – to jedna z bardziej irytujących reklam, na jakie można nadziać się obecnie w TV. To może się wydać zaskakujące, ale BOŚ mówi w niej prawdę. Przynajmniej częściowo.

W pewnym momencie pseudo-dziennikarz prowadzący pseudo-wiadomości stwierdza, że „Konto Wyjątkowe nie schodzi z pierwszych stron gazet”.

No i ma kurde rację. Nigdy na pierwsze strony gazet nie wlazło, więc jak miałoby z nich zejść?

….przerwa na reklamę….

….koniec przerwy na reklamę….

PS. A teraz suplement dla zainteresowanych: kącik małego finansisty. Poznęcamy się się nad samym produktem i jego – a co tam, powiem to – kłamliwą reklamą. 8% to lipa. Takie oprocentowanie naliczane jest tylko dla salda mniejszego niż 3000 zł. Opłata za prowadzenie konta miesięcznie waha się od 8 zł, 19 zł lub 45 zł. Szybkie rachunki:

  • odsetki od 3000 zł za miesiąc, przy stawce rocznej 8%: 20 zł
  • opłaty miesięcznie: co najmniej 8 zł
  • różnica: co najwyżej 12 zł, co odpowiada efektywnemu oprocentowaniu co najwyżej… 4,8%

Owszem, tych opłat przez pierwsze 6 miesięcy BOŚ łaskawie nie pobiera. Ale jeśli w ciągu 9 miesięcy od otwarcia konta zechcesz z niego zrezygnować, pożegnasz się z 50 zeta opłaty manipulacyjnej… Jakie to ekologiczne! Ale 4,8% to w sumie wcale przyzwoicie. Podrążmy jednak dalej: BOŚ na swojej stronie internetowej (w reklamie TV chyba zresztą też) chwali się, że przelewy ma bezpłatne. Taaa, są bezpłatne, ale od wariantu 19 zł wzwyż… Jeszcze raz szybkie rachunki i z 8% robi się efektywnie 0,4%. Komentarz sobie daruję (Wy nie musicie – zachęcam do połajanek braży finansowej w komentarzach).

….przerwa na reklamę….
….koniec przerwy na reklamę….