Slash, ludzie! Część I – maltreting

slash_bilet_tnJakieś trzy tygodnie zakończyli swoje triumfalne, jednokoncertowe tournée po Polsce Guns N’Roses (właściwie to chyba bardziej adekwatne byłoby GunsTM N’Roses®), czas więc najwyższy na maltretingową relację z berlińskiego koncertu sprzed ponad miesiąca. Koncertu Slasha, ma się rozumieć.

Tych, którzy szukają wrażeń z pogranicza marketingu i rozboju w biały dzień, uspakajam – takowe jak najbardziej się pojawią.

Tych, którzy na słowo „Slash” reagują – podobnie jak ja – natychmiastowym zapomnieniem o problemach życia doczesnego, uspakajam – na relację czysto artystyczną także znajdzie się miejsce.

I będzie to nawet miejsce audiowizualne, bo mimo że nagłośnienie i oświetlenie na koncertach bywają ekstremalne, to miewająca ostatnio chwile uciążliwej słabości idiot-kamera od Panasonica dała sobie radę zadziwiająco dobrze.

Czytaj dalej

Kto pyta, nie błądzi. Chyba.

gpn_menu_maps_256x256-192x192Powrót z niedawnego wypadu na narty dostarczył kolejnych dowodów na słuszność mojej spiskowej teorii związanej z Mapami Nokia.

Mapy Nokia to aplikacja do nawigacji GPS przeznaczona dla telefonów fińskiego koncernu. Jego przedstawicieli z pewnością ucieszy fakt, że mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że Mapy Nokia są zdecydowanie warte swojej ceny. Warto tu może przypomnieć, że Mapy Nokia to aplikacja całkowicie darmowa.

Czytaj dalej

Przychodzi zachodni konsumpcjonizm do knajpy vol 2.

apple_win_tnKiedyś obiło mi się o oczy, że do żarcia w McDonald’s dodawany jest jakiś tajemniczy składnik zwiększający łaknienie, mający skłonić klienta McDonald’sa do zamówienia dokładki. Zapewne są to wyłącznie rojenia paranoików, chociaż…

Fakt, że jesteś paranoikiem wcale nie oznacza, że nikt nie chce Cię zabić, prawda?

W każdym razie wygląda na to, że ś.p. Steve Jobs wykombinował elektroniczny odpowiednik tajemniczej fast-foodowej substancji. Dowód? Byłem kiedyś świadkiem uczestniczącym takiej oto wymiany poglądów pomiędzy dwoma posiadaczami pecetów:

– Po dwóch miesiącach używania iPhone’a marzę o tym, żeby przesiąść się na Maca.

– Po roku używania Nokii wciąż lubię swojego ASUSa.

 

PS. Suplement dla grafików: po minucie korzystania z GIMPa byłem gotowy wysupłać 2 tysiące na Photoshopa…