I jeszcze jeden, i jeszcze raz…

W związku z oddalającą się premierą nowych Gwiezdnych Wojen na DVD/Blu-Ray, ujawniam jeden z materiałów dodatkowych, jakie znajdziemy na tych nośnikach.

W związku z oddalająca się premierą DVD/Blu-Ray nowych Gwiezdnych Wojen, chciałbym…

Nie, nie pomyliłem się: oddalającą się premierą, a nie zbliżającą się – bo premiera „Przebudzenia Mocy” miała miejsce już 5 kwietnia, więc teraz już się oddała. Zbliża się co najwyżej polska premiera na tych nośnikach, przewidziana ponad dwa tygodnie później (21.04), niż premiera w cywilizowanym świecie.

Czytaj dalej

Kulą w płot

kula-w-plot-tnSzturmowcy Imperium. Przed ich strzeleckimi umiejętnościami przestrzega Luke’a Skywalkera Obi-Wan Kenobi, ale szybko okazuje się, że jest to dmuchanie na zimne: podczas przymusowego postoju na (w?) Gwieździe Śmierci, w konfrontacji młodego rolnika z Tatooine z kilkoma oddziałami zaprawionych w bojach żołdaków Imperium, ginie 5 szturmowców i zero rolników. Szturmowcy muszą także uznać ewidentną przewagę liczebną Hana Solo: ten w Oryginalnej Trylogii kładzie trupem czternastu z nich, a w „Przebudzeniu Mocy”, mimo wyraźnych emerytalnych ciągotek, dorzuca do rachunku kolejnych dziesięciu.

Czytaj dalej

It Ain’t Over Till It’s Over

blu-ray-logoWyobraźcie sobie, że jesteście kobietą (część z was nie musi sobie tego wyobrażać). Wyobraźcie sobie, że spóźnia się Wam okres, i idziecie do ginekologa (część z Was nie musi), przypuszczając, że może właśnie zaszliście w ciążę. Wyobraźcie sobie, że ginekolog ogląda Was uważnie, zagląda tu i tam, po czym oświadcza:

„Gratulacje! Jest Pani w piątym tygodniu ciąży! Pani oczekiwanie na poród się zakończyło!”

Tym ginekologiem jest George Lucas – twórca sagi „Gwiezdne Wojny”.

Czytaj dalej